S112C
Publish time 2023-08-04 11:40
| WTS Model | S112C Data Sheet |
| Sensitivity | 0.05 pC/g |
| Measurement Range | ±100,000 g pk |
| Frequency Range (±5%) | 10k Hz |
| Frequency Range (±10%) | 12k Hz |
| Resonant Frequency | >45K |
| Non-Linearity | ≤1% |
| Transverse Sensitivity | ≤5% |
| Operating Temp. Range | -40 - +85 ℃ |
| Sensing Element/Geometry | Ceramics/Shear |
| Output Tyle | Integral cable |
| Electrical Isolation | Isolation |
| Compliance Voltage | —— |
| Current range | —— |
| Output Bias Voltage | —— |
| Output Impedance | ≥1×1011 Ω |
| Case Material | Titanium |
| Case sealing | Laser welding |
| Weight | 4.3g /0.15oz |
| Size | Φ10.2╳25mm Φ0.40╳0.98inch |
| Mounting | M6×0.75 Screw |