X111C
Publish time 2014-09-24 10:22
| WTS Model | X111C |
| Sensitivity | 5 pC/g |
| Measurement Range | ±2,000 g pk |
| Frequency Range (±5%) | 10k Hz |
| Frequency Range (±10%) | 13k Hz |
| Resonant Frequency | >45K |
| Non-Linearity | ≤1% |
| Transverse Sensitivity | ≤5% |
| Operating Temp. Range | -54 - +150 ℃ |
| Sensing Element/Geometry | Ceramics/Shear |
| Output Tyle | 10-32 Side entry |
| Electrical Isolation | —— |
| Compliance Voltage | —— |
| Current range | —— |
| Output Bias Voltage | —— |
| Output Impedance | ≥1×1011 Ω |
| Case Material | Titanium |
| Case sealing | Laser welding |
| Weight | 5g/0.18oz |
| Size | 10.2 Cube |
| Mounting | 5-40 Screw hole |