X122C
Publish time 2014-09-24 10:22
| WTS Model | X122C |
| Sensitivity | 3 pC/g |
| Measurement Range | ±3,000 g pk |
| Frequency Range (±5%) | 10k Hz |
| Frequency Range (±10%) | 12k Hz |
| Resonant Frequency | >45K |
| Non-Linearity | ≤1% |
| Transverse Sensitivity | ≤5% |
| Operating Temp. Range | -54 - +150 ℃ |
| Sensing Element/Geometry | Ceramics/Shear |
| Output Tyle | 6-40 Side entry |
| Electrical Isolation | —— |
| Compliance Voltage | —— |
| Current range | —— |
| Output Bias Voltage | —— |
| Output Impedance | ≥1×1011 Ω |
| Case Material | Titanium |
| Case sealing | Laser welding |
| Weight | 3g/0.11oz |
| Size | Φ9.5 ╳ 11m mΦ0.37 ╳ 0.43 inch |
| Mounting | M3 Screw hole |