V122E.6
Publish time 2014-09-24 10:26
| WTS Model | V122E.6 Data Sheet |
| Sensitivity | 100 mV/g |
| Measurement Range | ±50 g pk |
| Frequency Range (±5%) | 0.15~6k Hz |
| Frequency Range (±10%) | 0.1~7k Hz |
| Resonant Frequency | >25K |
| Resolution | 0.0001 g rms |
| Non-Linearity | ≤1% |
| Transverse Sensitivity | ≤5% |
| Operating Temp. Range | -40~248F/-40-+120℃ |
| Sensing Element/Geometry | Ceramics/Shear |
| Output Tyle | 10-32 side entry |
| Electrical Isolation | - |
| Compliance Voltage | 18~30 VDC |
| Current range | 2~20 mA |
| Output Bias Voltage | 9-11V |
| Output Impedance | ≤100 Ω |
| Case Material | Stainless steel |
| Case sealing | Laser welding |
| Weight | 25g/0.88oz |
| Size | 16x21mm/ 0.62x0.82in |
| Mounting | 10-32 Screw hole |