MT114E.6
Publish time 2023-09-11 17:07
| WTS Model | MT114E.6 Data Sheet |
| Sensitivity | 100 mV/g |
| Measurement Range | ±50 g pk |
| Frequency Range (±5%) | 1~8k Hz |
| Frequency Range (±10%) | 0.5~10k Hz |
| Resonant Frequency | >25K |
| Resolution | 0.0001 g rms |
| Non-Linearity | ≤1% |
| Transverse Sensitivity | ≤5% |
| Operating Temp. Range | -40 - +120 ℃ |
| Sensing Element/Geometry | Ceramics/Shear |
| Output Tyle | 10-32UNF |
| Electrical Isolation | —— |
| Compliance Voltage | 18~30 VDC |
| Current range | 2~20 mA |
| Output Bias Voltage | 9-11V |
| Output Impedance | ≤100 Ω |
| Case Material | Titanium |
| Case sealing | Laser welding |
| Weight | 9g/0.31oz |
| Size | 14x10 mm |
| Mounting | 10-32 stud/Adhesive |