X341E
Publish time 2023-08-07 15:02
| WTS Model | X341E |
| Sensitivity | 10 mV/g |
| Measurement Range | ±500 g pk |
| Frequency Range (±5%) | 1~7k Hz |
| Frequency Range (±10%) | 0.5~8k Hz |
| Resonant Frequency | >70K |
| Resolution | 0.001 g rms |
| Non-Linearity | ≤1% |
| Transverse Sensitivity | ≤5% |
| Operating Temp. Range | -50 - +120 ℃ |
| Sensing Element/Geometry | Ceramics/Shear |
| Output Tyle | 1/4-28 4-pin |
| Electrical Isolation | —— |
| Compliance Voltage | 18~30 VDC |
| Current range | 2~20 mA |
| Output Bias Voltage | 8-12V |
| Output Impedance | ≤100 Ω |
| Case Material | Titanium |
| Case sealing | Laser welding |
| Weight | 3.6g |
| Size | 9.5 mm Cube |
| Mounting | M2.5 Screw hole |